O nas

Zajmujemy się wszystkimi zagadnieniami związanymi z kawą: od importu ziarna surowego, jego prażenia, tworzenia mieszanek poprzez konfekcjonowanie, dystrybucję aż po szkolenia branżowe, pokazy i obsługę eventów.

Dzięki znakomitej orientacji w regułach rynku kawy surowej, wielu wizytom na plantacjach a także wiedzy na temat transportu i składowania kawy możemy sprowadzać i oferować naszym klientom ziarna odpowiedniej jakości. Tak jak nie istnieje jedyny i najlepszy sposób parzenia kawy, tak nie istnieje jedyny najlepszy jej gatunek. Chcemy naszym klientom pomóc zorientować się w szerokiej gamie gatunków i produktów kawowych, szanując jednocześnie indywidualne gusta.

Szeroki wachlarz znajdujących się w naszej ofercie kaw prażonych, tak jednorodnych jak i tworzonych przez nas mieszanek, cieszy się stałym uznaniem naszych odbiorców. Każdy koneser wie, że czas, który upływa od momentu uprażenia ziaren do zaparzenia kawy powinien być jak najkrótszy, ponieważ żadne, nawet najlepsze technologicznie opakowanie nie powstrzymuje procesu uwalniania wytworzonych na powierzchni ziaren substancji aromatycznych. Stąd wśród świadomych odbiorców coraz większe zainteresowanie i potrzeba zaopatrywania się u rodzimych producentów, których produkty spełniają oczekiwania co do jakości oraz świeżości i stąd też nasza współpraca z sieciami kawiarni, restauracji i barów kawowych oraz sklepami kolonialnymi. Dostosowujemy nasze produkty do indywidualnych wymagań tworząc tzw. custom’s blends a także zestawiamy kompozycje wg dostarczonych prób (matching).
Odpowiadając na stale rosnące zainteresowanie, świadczymy usługi konsultacji i szkoleń. Dotyczą one projektów dla firm wprowadzających kawę do swojej oferty lub poprawiających jej jakość, obejmując zagadnienia tak w zakresie surowca, procesów prażenia jak i gotowego produktu. Odrębną sferę stanowią kursy i szkolenia baristów dla firm i osób indywidualnych. Podnoszenie poziomu informacji i umiejętności obsługi w zakresie parzenia i serwowania kawy wpływa na poszerzanie rynku kawowego i podsycanie dynamiki jego rozwoju.